Дурловски заборави кај води патот (ВИДЕО)

Игор Дурловски, носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5,  при посетата на Демир Хисар во рамките на партиските активности во предизборната кампања,  ја заборави програмата на партијата која ја претставува.

Како што може да се види во неговата изјава за Сител, Дурловски не можеше да се сети на тоа со која локација е поврзан автопатот од Битола, во обид да ги потенцира најважните проекти на „Коалицијата за обнова на Македонија“, како што самиот тој ги најави.

На социјалните мрежи почнаа шегите на сметка на неговото интервју дадено за Сител:

Прочитајте и...  Во САД по 17 години извршена смртна казна на федерално ниво

Прочитај повеќе

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат

Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Американските војници се повлекоа од пет бази во Авганистан

Слободен печат

На Денот на Бастилја судири во Париз: Белите мантили и жолтите елеци контра полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

МИА Агенција