Дежурниот лекар во психијатриската болница во Скопје пронајден мртов

Психијатриска болница „Бардовци“, Фото: Архива

Вчера во 00.30 часот во Полициската станица Карпош, од Итна медицинска помош било пријавено дека во собата за дежурни лекари во Психијатриска болница Скопје бил пронајден починат дежурниот лекар Љ.Н.(61) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирала екипа од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Видео на денот