Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Фудбалерот кој го исфрли Ливерпул од Лигата на шампионите нема мир од девојките.

Девојките во Шпанија немаат дилема, а се чини дека и дамите во останатите држави ќе се согласат со нив, Маркос Љоренте го има едно од најубавите тела помеѓу фудбалерите.

Маркос Љоренте/Инстаграм

View this post on Instagram

KD, Ronnie y Marqués ❤️

A post shared by Marcos Llorente (@marcosllorente) on

View this post on Instagram

Enjoying Maldives 🦈🐢🦀🏝

A post shared by Marcos Llorente (@marcosllorente) on

Шпанките веќе одлучлија, тој е поубав и има поубаво тело дури и од Кристијано Роналдо.

Тајната на неговиот успех лежи во вежбањето. По трензите со соиграчите од Атлетико Мадрид, Љоренте продолжува да работи во теретана, но и самиот тој признава дека храната е најважна за неговиот изглед.

Шпанскиот репрезентативец ги исфрли сите намирници кои му ја одземаат силата и го правеа многу брзо да се заморува, па Љоренте повеќе не пие газирани пијалоци, не јаде производи со големи количини на бел шеќер, а главни намирници во исхраната му се црвеното месо, рибата, пилешкото месо и оризот.

 

Маркос Љоренте/Инстаграм
Маркос Љоренте/Инстаграм

Здравата исхрана комбинирана со силните тренинзи на Љоренте му го донесоа епитетот на фудбалер со најубаво тело и огромен број на навивачки иако срцето на фудбалерот го освои Патрициа Ноарбе со која е во долга врска.

 

Прочитајте и...  Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Прочитај повеќе

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат