Девојка од Скопје истепана од својот татко и брат

Дваесетиедногодишна девојка од Скопје, вчера пријавила во полиција дека била физички нападната од својот татко и брат, информира МВР.

-На 04.12.2019 во 08.40 часот во СВР Скопје, А.Т.(21) од Скопје пријавила дека околу 08.10 часот во населба Автокоманда била физички нападната од нејзиниот татко С.Т. и брат А.Т.- наведуваат во билтенот од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Повреден велосипедист на Водно

Прочитај повеќе

Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Слободен печат

Надрилекар од Неготино продавал „лекови“ по цена од 6.000 денари

Слободен печат

Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка

Слободен печат

Скопјанец нападнал келнер по расправија за носење на заштитна маска

Слободен печат

СВР Скопје го расветли случајот со опожарено патничко возило во скопско Ново Лисиче

Слободен печат

Воз удри во автомобил

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повреден велосипедист на Водно

148 мигранти откриени кај Демир Капија и Ваксинце

Во судар загина момче од скопското село Јурумлери

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат