Делови од Ѓорче Петров ќе останат без вода

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од населбите Даме Груев, Стопански Двор, Кисела Јабука и Волково.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради технички зафат во пумпна станица Волково.

Корисниците ќе бидат без вода од 10:00 часот, па се до завршување на активностите.

Прочитајте и...  Нема да треба за транзит и за деца до шест години: Турција ќе прима туристи само со негативен ПЦР тест

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз

Слободен печат

ВИДЕО: Воздушниот напад на Бајден врз Сирија – симболичен гест, вовед во војна или нешто друго?

Слободен печат

Родителите на исчезнатите млади момчиња апелираат до Вучиќ да не објавува фотографии и снимки од монструозните убиства на кланот на Веља Невоља

Слободен печат

ВИДЕО | Забавата поради која Неделковски и Пандов завршија во полиција

Слободен печат

Маричиќ потврди дека Русковска е обвинителот со кој се сретнал во петокот

Слободен печат

Амбасадорот Коснет ја потврди поддршката на САД за ЕУ ​​во дијалогот Белград-Приштина

Слободен печат

Остави Коментар