9 C
Скопје

Царовска му одговори на Манчевски: Маж ми вика дека сум Франкештајн, а другарките дека сум тетка (ВИДЕО)

Вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска објави заедничко видео со министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски каде тие меѓусебно си поставуваат прашања и одговори.

На видеото тие одговараат на поважни прашања како на што се гордеат најмногу што направиле во последните три години, како и каде ја гледаат државата во 2024 година, но и на позабавни како на која песна стануваат во кафана и кој ја избрал фотографијата за билбордот на Царовска.

Таа за фотографијата вели дека нејзиниот маж вели дека изгледа како Франкештајн, а другарките и велат дека била како тетка.

Останатите прашања и одговори видете ги во видеото:

Прашања и одговори со Damjan Manchevski

Publiée par Мила Царовска sur Dimanche 5 juillet 2020

Прочитајте и...  Египет денеска почна со вакцинација против коронавирус со кинеската вакцина на Синофарм

Поврзани вести

Колхицинот се вклучува во протоколот за третман на ковид-19 во Грција

Слободен печат

Италија ќе преземе правни мерки против Фајзер и АстраЗенека поради доцнење во испораката на вакцини

Слободен печат

Белгија ќе добие 650.000 дози вакцини од АстраЗенека, наместо договорените 1,5 милиони

Слободен печат

Британскиот вид на коронавирусот откриен и во Словенија, заразен маж од Косово

Слободен печат

Франција веројатно ќе мора да влезе во трет карантин

Слободен печат

Египет денеска почна со вакцинација против коронавирус со кинеската вакцина на Синофарм

Слободен печат

Остави Коментар