Царовска му одговори на Манчевски: Маж ми вика дека сум Франкештајн, а другарките дека сум тетка (ВИДЕО)

Вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска објави заедничко видео со министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски каде тие меѓусебно си поставуваат прашања и одговори.

На видеото тие одговараат на поважни прашања како на што се гордеат најмногу што направиле во последните три години, како и каде ја гледаат државата во 2024 година, но и на позабавни како на која песна стануваат во кафана и кој ја избрал фотографијата за билбордот на Царовска.

Таа за фотографијата вели дека нејзиниот маж вели дека изгледа како Франкештајн, а другарките и велат дека била како тетка.

Останатите прашања и одговори видете ги во видеото:

Прашања и одговори со Damjan Manchevski

Publiée par Мила Царовска sur Dimanche 5 juillet 2020

Прочитајте и...  Речиси 20 милиони заразени од коронавирус во светот, оздравени близу 13 милиони

Прочитај повеќе

Во Унгарија 43 нови случаи на коронавирус, нема починати

Слободен печат

Бразил: Над 3 милиони заразени од коронавирус и повеќе од 100.000 починати

Слободен печат

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата, војската излегува на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 ги одложи иселеничките средби во Делчевско

МИА Агенција

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен печат

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорката Сотирова Бухова во самоизолација поради контакт со заболен член од семејството

Слободен печат

Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

Слободен печат

Повеќе од 5 милиони заразени од коронавирус во САД

Слободен печат

Кириакидес: Вакцината за коронавирус би можела да биде достапна до крајот на годината

Слободен печат

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат