12 C
Скопје

Членови на ВМРО-ДПМНЕ во редици чекаат да стават потпис против пописот

Денеска во 12 часот, со пунктови низ цела Македонија, започна граѓанската иницијатива за собирање на потписи за поништување на Законот за попис. Бројни членови на опозициската партија веќе се потпишаа против пописот.
– Го дадов мојот потпис против фалсификат попис. Да поддржиме европски и вистински попис. Да спречиме кражба, да ја тргнеме политиката од статистиката, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.
– Потпис за фер попис. Многу добра атмосфера и голем интерес кај граѓаните на општина Аеродром за иницијативата за регуларен попис на населението во Македонија, според сите европски стандарди, напиша на својот профил и  Антонио Милошовски којшто е присутен на пунктот во Аеродром.

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар