Вести - Page 960 of 2800 - Слободен печат

Category : Вести

Вести Регион

Драма со среќен крај во Белград: Полицијата спаси човек кој три часа се закануваше дека ќе скокне од зграда

Слободен печат
Маж на 30-годишна возраст неколку часа се закануваше дека ќе скоке од зграда во Белград. Полицијата, која според информациите на локалните медиуми пристигнала на местото...
Вести Планета

Пронајдени телата на пет мигранти на Канарските Острови, се бараат уште шест

Слободен печат
Итните служби на шпанските Канарски Острови соопштија дека извлекле тела на петмина мигранти и дека трагаат по останатите шест. Итната служба преку Твитер соопшти дека...
Вести Планета

ЕРДОГАН НЕ САКА ДА БИДЕ КАКО ТРАМП: „Ја фативме сопругата на ал-Багдади, ама не сакаме да се фалиме со тоа“

Слободен печат
Турција ја уапсила сопругата на поранешниот лидер на Исламска држава, Абу Бакр ал-Багдади, изјави турксиот претседател Реџеп Таип Ердоган, а пренесоа светските медиуми. Ердоган не...
Вести Регион

Јоксимовиќ: Интересот на САД за регионот не мора да биде нужно лошо

Слободен печат
Интересот на една голема и моќна сила како што е САД за евроинтеграциите во регионот не мора да биде нужно лошо, изјави денеска српската министерката...
Вести Планета

Судир меѓу полицијата и демонстрантите заради изборниот резултат во Боливија

Слободен печат
Боливиската полиција се судри со демонстрантите кои се обидуваат да маршираат до претседателската палата во Ла Паз, оспорените резултати од претседателските избори во земјата. Полицијата...
Вести Планета

ХЕРОЈСКИ ПОТЕГ НА 13-ГОДИШНО МОМЧЕ: Пешачел 23 километри за да побара помош по бруталниот напад врз неговото семејство во Мексико

Слободен печат
Преживеано момче (13) од нападот извршен од страна на мексикански картел врз повеќе возила во кои имало семејства од САД, успеало да сокрие шест браќа...
Вести Планета

Барзани: Турција нема проблем со Курдите во Сирија, само со ПКК

Слободен печат
Турција нема проблеми со Курдите во Сирија и нејзина единствена цел таму е терористичката група која е поврзана со ПКК, изјави претседателот на Ирачки Курдистан,...
Вести Ви Препорачуваме Планета

СРЕДСТВА ОД ОЛИГАРСИ, БИЗНИСМЕНИ, БАНКАРИ: Конзервативната партија на Борис Џонсон примала руски пари?

Слободен печат
Нова истрага открива дека Конзервативната партија на Борис Џонсон примила пари во готово од руски донатори во текот на изминатата година, вести кои доаѓаат во...
Вести Македонија

Пендаровски на средба со членови на Сенатот на Република Италија

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Италија денеска во Рим, оствари средба со сенаторот Еторе Личери, претседател...
Вести Планета

СМРТНА или ДОЖИВОТНА казна затвор за Индиец кој со цијанид убил 10 лица

Слободен печат
Индиската полиција соопшти дека го уапсила 38-годишниот Веланки Симхадри под сомнение дека убил десет луѓе во индиската држава Андра Прадеш ставајќи им цијанис во храната...