Категорија: Ваш агол

Ваш агол

ОХРИДСКА УСЛУГА: Што ќе ти е фискална? Не секирај се, памтам јас!

Слободен печат
Сезоната во македонскиот бисер Охрид е при крај, но како и од почетокот и сега цената на лежалките е изгор, пишува читател на „Слободен печат“....
Ваш агол Ви Препорачуваме

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Слободен печат
Читател на „Слободен печат“ ни испрати видео од дворот пред базенот „Борис Трајковски“ на кое се гледаат стотици отпушоци кои се фрлени околу клупите. –...
Ваш агол

Големи колони за влез во Србија (ФОТО)

Слободен печат
На граничниот премин Табановце денеска повторно гужва. Наши читатели ни испратија фотографии од колоните возила кои скоро 2 часа чекаат за влез во Србија....
Ваш агол

Уште не е Нова Година, а ова дрво во Карпош веќе е „накитено“

Слободен печат
Иако поминаа десетина дена, по силниот ветар што дуваше во Скопје, никој не се потруди да погледне нагоре и да види што остана на дрвјата....
Ваш агол

Ја нема веќе фонтаната кај ЖАБАР! (ФОТО)

Слободен печат
Секој ден поминуваме оттука и секогаш има барем 2-3 луѓе кои пијат вода на фонтаната. Зошто ја извадија фонтаната? Во близина нема ниту една друга,...
Ваш агол

Жителите на Катланово револтирани поради лошите патишта

Слободен печат
Во нашата редакција стигна писмо од наш читател од населбата Градманци, Катланово, кој се жали на инфраструктурата во ова скопско село. „Ситуацијата е катастрофална. Едвај...
Ваш агол

Џабе што ја исчистија улицата кога не го тргнаа ѓубрето

Слободен печат
Пред влезот на Организацијата за резервни офицери на Република Македонија, веќе со недели стои насобрано ѓубре. Џабе што ја исчистија улицата кога не го тргнаа...
Ваш агол

Како во Македонија се поправа дефект на автобус

Слободен печат
Наша читателка која со автобус се возела на релација Куманово-Скопје, ни испрати фотографии како возачот на автобусот користи четка со дрвена рачка за да го...
Ваш агол

Зошто инвеститорите оставаат толку ѓубре зад себе? (ФОТО)

Слободен печат
Граѓани од скопската населба Тафталиџе револтирани од односот на инвеститорите ни испратија неколку фотографии на кои јасно се гледа дека по изградба на зградата во...
Ваш агол

Невремето не ги исплаши туристите: За влез во Грција се чека и до два часа

Теодора Циклевска
И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката граница, каде...