Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Читателка на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од лулашките кај базенот во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје, на кои може да се види, дека во време кога децата сакаат да се лулаат, работат и прскалките за наводнување на зеленилото.

Како што стои во нејзината реакција, во ред е тоа што се мисли на наводнувањето, меѓутоа тоа очигледно треба да се случува во друг период од денот, а не кога базенот врие од деца кои со нетрпение чекаат да си поиграат.

 

Видео на денот