Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО) – Слободен печат
Ваш агол

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Како што стои во нејзината реакција, во ред е тоа што се мисли на наводнувањето, меѓутоа тоа очигледно треба да се случува во друг период од денот.

Читателка на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од лулашките кај базенот во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје, на кои може да се види, дека во време кога децата сакаат да се лулаат, работат и прскалките за наводнување на зеленилото.

Како што стои во нејзината реакција, во ред е тоа што се мисли на наводнувањето, меѓутоа тоа очигледно треба да се случува во друг период од денот, а не кога базенот врие од деца кои со нетрпение чекаат да си поиграат.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close