Tag : лулашки

Ваш агол

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Слободен печат
Читателка на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од лулашките кај базенот во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје, на кои може да се види, дека...
Вести Свет

Лулашки на единство на ѕидот на Трамп

Слободен печат
На мексиканско-американската граница беа снимени и деца и возрасни како се нишаат на розеви лулашки. Лулашките се инсталација на двајца американски професори, чија цел била...