• Ваш агол

ВМРО-ДПМНЕ: Подготвени сме за разговори за експертска влада што нема да ја води Заев

ВМРО-ДПМНЕ е подготвено да разговара за експертска Влада доколку ја предводи човек што би бил заеднички прифатлив, натпартиска личност што може да ја води државата напред до локалните избори, а потоа да се организираат предвремени парламентарни и локални избори. Ова го посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ во партиска реакција на изјавата на Стефан Васев од СДСМ, а …

ВМРО-ДПМНЕ: Подготвени сме за разговори за експертска влада што нема да ја води Заев Read More »

Метео: Облачно со повремен дожд и снег и температури од 2 до 16 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, a на планините во западните делови во земјата со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветар од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7 степени, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени. Во Скопје …

Метео: Облачно со повремен дожд и снег и температури од 2 до 16 степени Read More »

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус

Во Кина во изминатите 24 часа не е забележан ниту еден локално пренесен случај од новиот коронавирус, а намален е и бројот на заразени кои се враќаат од странство. Националната здраствена комисија соопшти дека во Кина се пријавени 54 нови случаи на зараза и дека сите се импортирани. Вкупниот број на заразени со Ковид-19 изнесува …

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус Read More »

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии  и видеа од условите со кои секојдневно се соочуваат пациентите во болница Бардовци во Скопје. На фотографиите можат да се видат мизерни и нехумани услови за живот, а пациентите бараат помош од надлежна институција за решавање на проблемот. Читателот на „Слободен печат“ открива и дека во болницата немало …

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО) Read More »

Во возовите како во фрижидер!

Утрово наш читател ни испрати порака дека во новиот кинески воз кој се движи на релација Скопје-Битола, нема парно и дека е премногу ладно. Тој го запрашал кондуктерот зошто немаат вклучено парно, при што тој му одговорил дека во некои од новите има, а во некои не. Револтираниот патник му потенцирал како е можно ваква …

Во возовите како во фрижидер! Read More »

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Од наши револтиран читател добивме информации, а воедно и фотографии од Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза во Скопје. Како што пишува читателот на „Слободен печат“, пациентите кои престојуваат на овој оддел се соочуваат со вистински хорор како што е ниското ниво на хигиена. Исто така, читателот посочува дека во собите на пациентите нема парно, …

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА) Read More »

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Дечиња од населбата Ѓорче Петров, на неколку места во општинскиот парк поставија листови на кои се испишани правила за однесување со и кон милениците. Изгледа овие мали надежи имаат повеќе свест и совест од повозрасните, кои не го собираат изметот од своите миленици, па со тоа им создаваат секојдневни проблеми додека се обидуваат безгрижно да …

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ! Read More »

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Веднаш по објавувањето на веста за сечата на двете липи вчера во Куманово, со цел да се направи простор за автобуска станица, до нашата редакција стигна писмо од читател од Куманово. Браво за Димитриевски и за неговото револуционерно пошумување. Се наоѓаме на прагот на уште една грејна сезона во Куманово. Истата уште сега почнува да …

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард Read More »

Скршени седишта во автобус на ЈСП (ФОТО)

Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од скршени седишта во автобус на ЈСП во Скопје. Станува збор за две скршени седишта во автобус 19-ка. Погледнете ги фотографиите:

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Читателка на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од лулашките кај базенот во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје, на кои може да се види, дека во време кога децата сакаат да се лулаат, работат и прскалките за наводнување на зеленилото. Како што стои во нејзината реакција, во ред е тоа што се мисли на наводнувањето, …

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО) Read More »