Категорија: Ваш агол

Ваш агол Колумни

Улица „Даутица“ или езеро „Даутица“?

Слободен печат
Улицата „Даутица“ во населба Ѓорче Петров не е голема, но е една од најважните во населбата. Оттука жителите секојдневно минат кога треба да излезат на...
Ваш агол

„Господари на патеките“ во Скопје

Слободен печат
Скопје-Велоград е проект кој го започна поранешниот градоначалник Коце Трајановски, а со него продолжи и неговиот наследник, Петре Шилегов. Но, велосипедистите и корисниците на електрични...
Ваш агол Еспресо Колумни

КАКО ОД БАЈКА: Ваши пролетни фотографии од Македонија кои ги репостиравме на нашиот инстаграм-профил

Слободен печат
Заследете го нашиот инстаграм-профил и тагнете не за да ги споделиме сите незабележани убавини на Републиката! Охрид, @j0vanoski View this post on Instagram 🇲🇰 👀...
Ваш агол Колумни

Улицата ја асфалтираа, тротоарот го демолираа (ФОТО)

Слободен печат
Од општина Карпош се фалеа дека ја асфалтирале улицата, ама веќе 2 недели тротоарот на улицата „Бранислав Нушиќ“ е оставен во урнатини. Проодноста за автомобилите...
Ваш агол Колумни

До кога ќе стојат дупките на мостот кај Жабар?

Слободен печат
Секој ден поминувам по овој мост. Дали е во ред едно од најфреквентните места во градот да биде вака изрешетано со дупки? Вчера беше уште...
Ваш агол Колумни

А зошто не знаете да летате?

Слободен печат
Во старото боемско Дебар Mаало правото на слобода на движење е застарена работа, жителите на ова маало ги мотивираат своите сограѓани да започнат да го...
Ваш агол Колумни

Уште гондоли фалат и ете ти Венеција

Слободен печат
Поради изградбата на Офицерскиот дом и несуденото Панорамско тркало, патот од плоштад до паркингот на МЕПСО е речиси затворен. Кога врне, овде се создаваат неколку...
Ваш агол Колумни

Ѓорчепетровци се жалат за тротарите (ФОТО)

Слободен печат
Тротоарите на главната улица „Ѓорче Петров“ се во многу лоша состојба. Дупки и ѓубре на секој чекор. Едвај се движиме по нив. Си ги искршивме...