Бранот на обилни дождови стаса до Србија

/Фото: Архива

Најавената промена на времето веќе започна во Србија, а хидрометеоролошкиот завод веќе ги предупреди граѓаните да се спремат за големото невреме, пренесува „Блиц“. 

„Во Пирот во наредниве неколку часа се очекуваат големи врнежи, грмотевици и силен град.“ објави РЦМЗ на својата веб страна. 

Викендов и кај нас се очекува силно невреме, со голем пад на температурите.  

Понесете си чадор со себе: Од утре врнежи и пад на температурите

Видео на денот