19.8 C
Скопје

Без вода дел од жителите на населба Козле

Дел од жителите на населба Козле денеска ќе останат без вода за пиење.

– Поради дефект на шибер од ф 100мм на ул. Миле Попјорданов бб (позади Хотел Гранит) населба Козле, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул. Миле Попјорданов кула 40 ,42, 45. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11.30 часот до завршување со активностите, стои во соопштението на ЈП Водовод и канализација.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар