-4 C
Скопје

Без вода дел од корисниците на неколку улици во Кисела Вода

ЈП Водовод и канализација-Скопје известува дека денеска поради уличен дефект ф-300 мм на „Киро Фетак” 1/11, без вода ќе бидат дел корисниците на улиците „Киро Фетак”, „Малешевска”, „Славка Динкова”, „Коперникова” и „Румена Хаџипанзова”.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 до завршување со активностите.

Прочитајте и...  Дачиќ: Дијалогот меѓу власта и опозицијата не се желби и поздрави, мора да имате политика

Поврзани вести

„Си-Ен-Би-Си“: Претставничкиот дом на САД ќе направи детална анализа на безбедносните пропусти при упадот во „Капитол“

Слободен печат

Советник за национална безбедност на Бајден: Навални мора веднаш да биде ослободен

Слободен печат

„Пејпер мил“ труел и со „полабава“ дозвола

Југослава Дуковска

Ветото останува, на ред е отчетот за преговорите

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Виц на денот: Резиме

Слободен печат

Остави Коментар