Без струја утре делови од Сарај, Ѓорче Петров и Карпош – Слободен печат
ВестиМакедонија

Без струја утре делови од Сарај, Ѓорче Петров и Карпош

Во периодот од 12:30 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата „Дрезденска", како и објектите на Градежен Иститут и Катастарот на Град Скопје.

Поради техничките зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе бидат корисниците од општините Сарај, Ѓорче Петров и Карпош.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, во периодот од 09:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од селото Сарај и улицата „Ѓорче Петров” подулици број 1 и број 5, улицата „Трајко Бошковски – Тарцан” и улицата „Кузман Шапкарев” од број 1 до број 30.

Во периодот од 12:30 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата „Дрезденска”, како и објектите на Градежен Иститут и Катастарот на Град Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close