Без струја утре делови од Ѓорче Петров и од три скопски села

Дел од корисниците од улиците „Христо Батанџиев”, „Јосиф Ковачев” и „Мајски манифест” во општина Ѓорче Петров утре од 8 до 15 часот ќе немаат струја, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување добиено од ЕВН Македонија АД.

Од 9 до 14 часот без електрична енергија утре ќе бидат и дел од корисниците од село Мирковци во општина Чучер Сандево.

Од 9 до 15 часот струја ќе немаат и корисниците од „ул.1″ во село Булачани во општина Гази Баба, како и дел од корисниците од село Батинци на потегот од хотел „Беровиќ” до влезот во село Љубош во општина Студеничани.

Прочитајте и...  Вакцината на „Астра Зенека“ доби поддршка од ЕУ заради поевтината цена

Прочитај повеќе

Филипче: Нема потреба од допoлнителни рестриктивни мерки

Слободен печат

Демант од ФИТР: Целосно неточни и измислени се наводите за склучени договори во четири очи

Слободен печат

Дебарските гимназијалците во Дебар најавуваат бојкот на онлајн наставата

МИА Агенција

Медицинска сестра од охридската болница ја загуби битката со ковид-19

Слободен печат

Осомничениот го признал нападот пред „Шарли ебдо” во Париз

Слободен печат

Четвртиот пакет мерки тежок 350 милиони евра за најпогодените сектори и категории на граѓани

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 15/01/2020 - 11:01 at 11:01

Имале бе ден во Скопје да нема струја те ваздухо им е загаден те това те онова затоа на нас Беровци ни дупчат гумите да имаа почис ваздух.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Монсунски дождови го потопија Белград, вакво невреме не се памети (ВИДЕО)

Слободен печат

Жителите на Сарај ги предаваат старите печки на дрва и нафта

Слободен печат

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Слободен печат

„Нема правда, нема мир“ ечеше на протестот во Битола против полициска бруталност (ВИДЕО)

Слободен печат

Скопјани пијат вода со непромент и висок квалитет повеќе од 60 години

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат