Без струја утре делови од Ѓорче Петров и од три скопски села - Слободен печат

Без струја утре делови од Ѓорче Петров и од три скопски села

Дел од корисниците од улиците „Христо Батанџиев”, „Јосиф Ковачев” и „Мајски манифест” во општина Ѓорче Петров утре од 8 до 15 часот ќе немаат струја, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување добиено од ЕВН Македонија АД.

Од 9 до 14 часот без електрична енергија утре ќе бидат и дел од корисниците од село Мирковци во општина Чучер Сандево.

Од 9 до 15 часот струја ќе немаат и корисниците од „ул.1″ во село Булачани во општина Гази Баба, како и дел од корисниците од село Батинци на потегот од хотел „Беровиќ” до влезот во село Љубош во општина Студеничани.

Прочитајте и...  Албанската опозиција бара измени на територијалната поделба на земјата

Прочитај повеќе

Национален центар со кој ќе се зголеми безбедноста на граѓаните на интернет

Слободен печат

Верижен судир во близина на Поликлиника Пролет (ФОТО)

Слободен печат

Манчевски: Пластичните картички ќе се укинуваат, одиме на интеграција на документи

Слободен печат

Талибанците тврдат дека урнале авион на американската армија

Слободен Печат

Турски министер: Очекуваме земјотрес од 7,5 степени во Истанбул

Слободен Печат

ИД повикува да се напаѓаат Евреи и еврејски населби

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 15/01/2020 - 11:01 at 11:01

Имале бе ден во Скопје да нема струја те ваздухо им е загаден те това те онова затоа на нас Беровци ни дупчат гумите да имаа почис ваздух.

Reply

Остави Коментар

11 − three =

Прочитај повеќе

ХЕРА: Насилството не започна, ниту пак ќе заврши со постоењето на групата „Јавна соба“

Слободен печат

Сандерс води во Ајова, Њу Хемпшир, Бајден прв на национално ниво

Слободен печат

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг- итни мерки на Град Скопје

Слободен печат

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

Слободен печат

Епидемиолози ќе ги пречекаат кинеските туристи кои пристигнуваат во Србија

Слободен печат

Четириесет официјални претставници ќе му поднесуваат извештај на Борис Џонсон за ЕУ

Слободен печат