Барселона подготви неверојатна понуда за Мбапе - Слободен печат

Барселона подготви неверојатна понуда за Мбапе

Фудбалската емисија во Шпанија, „Ел Чирингито ТВ“, јавува дека Барселона подготвни неверојатна понуда за ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе.

Управата на каталонскиот клуб во текот на летото постојано се обидуваше да го врати Нејмар повторно во своете редови но не успеа да се договори со ПСЖ, и сега се свртеа кон втората ѕвезда на францускиот тим.

Челниците на Барселона веруваат дека имаат понуда која ПСЖ тешко дека ќе ја одбие, тие нудат 120 милиони евра и покрај парите ги нудат и Антоан Гризман и Осман Дембеле.

Договорот на Мбапе со ПСЖ е до 2022 година, а во последните неколку месеци се поврзува со трансфер во Реал Мадрид, но во Барселона се надеваат дека ќе успеат да го намамат францускиот тим да се согласи на продажба на својот млад фудбалер.

Прочитај повеќе

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Остави Коментар

12 − 1 =

Прочитај повеќе

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски

Покетино сигурно доаѓа во Јунајтед доколку…

Слободен печат