Адеми со Динамо ита кон групите во ЛШ (ВИДЕО) - Слободен печат

Адеми со Динамо ита кон групите во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми кој ја носи капитенската лента го одигра целиот натпревар против грузискиот претставник на стадионот „Максимир“.

На реваншот сите голови беа реализирани во последните 20 минути од средбата, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Оршиќ, Петковиќ и Олмо.

Во наредното трето квалификациско коло како претпоследна пречка кон групите во ЛШ, хрватскиот шампион ќе ги одмери силите против Ференцварош.

Унгарците во чии редови се наоѓа и нашиот Стефан Спировски, го елиминираа тимот на Валета од Малта.

Патниците во третото квалификациско коло на ЛШ се уште АПОЕЛ, Селтик, Клуж, Базел и Олимпијакос. Елиминираните Сутјеска, Номе Калју, Макаби Тел Авив, ПСВ, Сабуртало Тбилиси, Валета и Плзењ продолжуваат во третото квалификациско коло на ЛЕ, каде што за жал нема да биде Шкендија.

Прочитајте и...  Елмас одигра цел натпревар за Наполи, Јувентус победува и без Роналдо (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 11 =

Прочитај повеќе

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат