Зоран Заев направи селфи со македонското знаме во Лондон (ФОТО) - Слободен печат

Зоран Заев направи селфи со македонското знаме во Лондон (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, кој се одржува денеска и утре.

Се очекува Заев да има средба со сите лидери на НАТО Алијансата, а во меѓувреме тој на социјалните мрежи објави селфи со македонското знаме.

Покрај македонското, на фотографијата се гледа и знамето на НАТО, како и на САД и Велика Британија.

Publiée par Zoran Zaev sur Mardi 3 décembre 2019

Прочитај повеќе

За последните 24 часа двојно повеќе починати од коронавирусот во Кина

Слободен Печат

Царовска и Шкријељ во Ресен: Јануарската пензија повисока за 700 денари

Слободен Печат

Столтенберг: Турција е клучна во борбата против ИД

Слободен Печат

Гуаидо: Диктаторското владеење ја уби можноста за разговори со Мадуро

Слободен печат

Трамп: Би сакал да сведочат и други функционери, но би било опасност за националната безбедност

Слободен печат

Ивановска-Османи: Усвојување на Националната стратегија ќе биде добар сигнал до ЕК

Слободен Печат

Остави Коментар

2 × 4 =

Прочитај повеќе

Рохани порача дека Иран никогаш нема да развие нуклеарно оружје

Слободен печат

Спасовски на средба со градоначалникот на Пустец, Колевски

Слободен Печат

Апостолова: Брисел е заинтересиран новата косовска Влада да биде формирана што поскоро

Слободен печат

Трамп: Ќе додадеме неколку држави на листата за рестрикција на влез во САД

Слободен печат

Трамп: САД до ноември ќе склучи трговски договор со ЕУ

Слободен печат

Османи: Франција има поомекнат став за почеток на преговори

Слободен печат