ЖИВА БАРБИКА: Толку е убава, што луѓе се прашуваат дали е реална (ФОТО)

Нијадак Даки Тот е австралиска манекенка која привлекува внимание каде и да се појави, а луѓето ја нарекуваат дури и жива барбика.

Таа има 23 години и пораснала во Мелбурн. Нејзиното семејство избегало за време на војната во Јужен Судан и домот го создале во Австралија.

Даки со манекенство се занимава од 15-годишна возраст, благодарение на сестра ѝ Ники. Учествувала и во модни шоуа, а многумина биле скептични дека тоа е нејзината природна убавина и ја обвинувале дека има правено естетски операции.

Сега живее во Њујорк и се надева дека конечно ќе го оствари сонот за светска кариера.

На Инстаграм ја следат над два милиона корисници, а таа ја користи приликата да ја покрене свесноста околу проблемите со кои се соочува Јужен Судан.

View this post on Instagram

@britishvogue by @nick_knight 🖤

A post shared by Duckie Thot (@duckieofficial) on

View this post on Instagram

because you’re worth it! 💋

A post shared by Duckie Thot (@duckieofficial) on

View this post on Instagram

Rich $ex

A post shared by Duckie Thot (@duckieofficial) on

Прочитајте и...  Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно - Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат