Земјотрес вечерва ја стресе Грција

Земјотрес сеизмограм
Сеизмограм / Фото: EPA-EFE/DAVID CHANG

Земјотрес со јачина од 4,3 степени по Рихтерова скала вечерав ја погоди Грција во 23:50 часот по локално време, објави Европско медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотресот е со епицентар на 68 километри северзападно од Патра, на 14 километри источно од Катуна и на длабочина од 14 километри.

Видео на денот