Закана за бомба во зградата на Министерство за здравство на САД

Полиција пред Капитол Хил/Фото: EPA-EFE/CRAIG LASSIG

Американската полиција започна истрага за заканата со бомба во зградата на Министерството за здравство во Вашингтон, објави „Спутник“.  

Поради потенцијална закана, полицијата ги затвори улиците околу комплексот Капитол Хил. 

На почетокот на месецов, полицијата уапси маж во сомнително возило недалеку од зградата на Врховниот суд. 

Видео на денот