ВИДЕО | Тони Михајловски е позитивен на ковид-19

Тони Михајловски
Тони Михајловски / Фото: Скриншот, Јутјуб

Тони Михајловски, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово е позитивен на Kовид-19. Михајловски и покрај тоа што бил вакциниран, се заразил со коронавирус. Тој оваа вест ја соопшти на социјалните мрежи.

– Почитувани граѓани, за жал мора да ве известам дека на моето денешно тестирање од Ковид-19 излегов позитивен, вакциниран и почитувајки ги сите мерките за заштита на моето и вашето здравје сепак дојде до оваа несакана ситуација за секого. Мојот тим е на терен и работи за да ја донесеме долго очекуваната и заслужена промена во Куманово, рече Михајловски.

Видео на денот