ВИДЕО | Гневна гола жена фрлаше работи од балкон во Италија, минувачите шокирани

Фото: Јутјуб/принтскрин

Необичен настан се случил во центарот на сицилијанскиот град Катанија, каде минувачите останале шокирани. Жена излезена на балкон „како од мајка родена“, фрлала работи како книги и некои потешки предмети кон луѓето кои се движеле по улицата.

Нејзините бизарни постапки го привлекле вниманието на минувачите и соседите кои ја алармирале полицијата. Полицијата веднаш интервенирала, но инцидентот продолжил неколку минути, а госпоѓата продолжила да фрла предмети на улицата. За среќа, никој не е повреден во инцидентот.

Видео на денот