ВИДЕО: Цел регион им се смее на албанските специјалци, криминалец им побегна пред нос

Фото: Принтскрин/Балкан Веб

Новинари на „Њус 24“ и „Балкан Веб“ од Албанија, успеаја да снимат полициска акција во Тирана, на која може да се види моментот кога луксузен автомобил им бега на специјалците, притоа загрозувајќи им го и животот, пренесува „Слободен печат“.

Припадници на специјалната полициска единица на Албанија маскирани и вооружени го запреле автомобилот, по што се обиделе да ја отворат вратата, но возачот дал гас и бргу избегал од местото.

Медиумите кои известуваат од Тирана не даваат детали за која причина полицијата го запрела автомобилот со затемнати прозорци.

Видео на денот