2 C
Скопје

Утре прекин на струја во Марино, Орман и ул. „Улоф Палме” во Кисела Вода

Утре без струја ќе останат корисниците на ул. „Улоф Палме” во Општина Кисела Вода и жителите на село Марино во Општина Илинден, како и дел од Орман во Општина Ѓорче Петров.

Како што соопштуваат од ЕВН Македонија, на ул. „Улоф Палме” (од бр 11-15), струја ќе нема од 10 до 11 часот, додека, жителите на Марино (поточно на почетокот на с.Марино делот кон с.Кадино) и Орман без струја ќе бидат од 9 до 15 часот.

Прочитајте и...  Граѓанската иницијатива „НаТочак“ апелира до скопските општини за подобрување на безбедноста во сообраќајот

Поврзани вести

Забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Тетово- П.Шапка

Слободен печат

Уставниот суд на Албанија одржи седница после три години нефункционирање

Слободен печат

Џудо-тренерот од Прилеп барал да сведочи на полиграф, не му дозволиле

Мирослава Бурнс

Нема да има увоз на возила под евростандард 5?

ЕУ размислува да ја тужи АстраЗенека за кршење на договорот

Слободен печат

Средба на министерката Шахпаска со директорот на Државниот завод за статистика, Симовски

Слободен печат

Остави Коментар