Утре без струја жители на Сингелиќ и дел од корисниците во Кисела Вода и Карпош

Во истото време, од 8.30 до 12 часот, без струја ќе бидат и корисниците од улиците „Гогољ” и „Томе Арсовски” во Општина Кисела Вода.

„ЕВН Македонија” АД известува дека утре се планирани неколку технички зафати во електро-системот во градот Скопје и тоа во општините Гази Баба, Кисела Вода и Карпош.

Од 8.30 до 12 часот утре ќе бидат дел од корисниците на електрична енергија во Сингелиќ на улица „Алија Авдовиќ”, подулиците: 13, 22, 23, 28, 29, 37, 38, 39 и потрошувачите околу џамијата.

Во истото време, од 8.30 до 12 часот, без струја ќе бидат и корисниците од улиците „Гогољ” и „Томе Арсовски” во Општина Кисела Вода.

Од 8.30 до 14.30 часот, без струја ќе бидат корисниците од улиците „Гари” и „Пинхини” во Општина Карпош.

Прочитајте и...  Истражување: Австријците сакаат да се врати задолжителната обврска за носење маски

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат