Тројца полесно повредени полицајци примени во болница по вечерашните протести

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Во специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ (поранешна Градска болница) примени се тројца полесно повредени полицајци од протестите што вечерва се одржаа пред Собранието, потврди за МИА директорката на болницата, Нермин Шаќири.

– Бидејќи не работат рендген-апаратите, тие се препратени во Клиничкиот центар на снимање, но немаат сериозни повреди – вели Шаќири.

Претходно, полицајци за МИА изјавиле дека покрај тројцата повредени припадници на МВР, оштетено е и полициско возило, а целосно е уништена куќарката за обезбедување на Собранието.

Видео на денот