Три лица уапсени за криумчарење мигранти - Слободен печат

Три лица уапсени за криумчарење мигранти

Жител на село Муртино превезувал девет мигранти од Сирија, во врска со настанот упасени се уште две лица кои му помогнале на Т.П. (20) во криумчарењето на мигрантите, соопшти МВР.

-Околу 19.30 часот на локалeн пат за село Габрово, струмичко, кај место викано Габровски водопад и на регионалниот пат Струмица – Банско, кај село Свидовица, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Т.П.(20) од село Муртино, кој управувал патничко  возило „крајслер војаџер“, со струмички регистарски ознаки, во кое превезувал девет лица – мигранти од Сирија и З.А.(22) од село Банско, кој управувал патничко возило „бмв Х5“, со струмички регистарски ознаки- информира МВР.

Во врска со настанот, од слобода биле лишени и С.Ѓ.(25), од село Муртино, Е.М.(30) од село Банско и Д.М.(25) од село Банско.

Лицата биле предадени на полициски службеници од СВР Струмица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитај повеќе

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Остави Коментар

19 − thirteen =

Прочитај повеќе

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист

Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово

Слободен печат

Тепачка во соба во тетовската болница

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал