Трамп: Однесувањето на Европа кон нас е полошо, отколку на Кина – Слободен печат
ВестиПланета

Трамп: Однесувањето на Европа кон нас е полошо, отколку на Кина

Европските нации се поставени да ги користат САД, имаат полоши трговски бариери од Кина, изјави Трамп.

Американскиот претседател Доналд Трамп остро ја критикуваше Европа пред самитот на Г-20 во Јапонија, нагласувајќи дека е полоша од Кина.

– Европските нации се поставени да ги користат САД, имаат полоши трговски бариери од Кина, изјави Трамп, пренесе Политико.

Се очекува средбата на Трамп и претседателот на Кина Си Џинпинг да биде главниот настан на самитот на Г-20.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close