ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СЛОВЕНИЈА: Камион падна од надвозник откако се судри со автомобил, возачот не преживеа (ВИДЕО)

На обиколницата околку главниот град на Словенија се случи тешка сообраќајна несреќа, во која камион падна од 20 метри висина, а возачот загина.

Несреќата се случи откако возач на возилото „опел корса“ загуби контрола и се судри со приколката на камионот. Од силината на ударот, камионот првенствено се удри во заштитната ограда, а потоа падна од мостот кој е на висина од 20 метри.

Возачот на камионот (53) од Унгарија загинал на местото на настанот поради тешки повреди, додека возачот на автомобилот поминал без повреди.

Забележана е и потешка материјална штета, но камионот не пренесувал опасни материи. Уште еден автомобил е оштетен во сообраќајната несреќа.

Сообраќајот на оваа делница бил прекинат поради увид во состојбата.

Прочитајте и...  Убиени 4 лица во експлозии во Сомалија

Прочитај повеќе

Регистрирани 147 нови случаи на коронавирус во земјава, починаа 6 лица

Слободен печат

Трамп од Рашмор со пораки на раскол и повик за културна војна против неистомислениците

Слободен печат

Заев: Целиот демократски свет не охрабри дека сме на вистинскиот пат и дека така треба да продолжиме

Слободен печат

Филипче: Болницата во Кавадарци пример за одговорно работење (ФОТО)

Слободен печат

Болсонаро го одобри законот за задолжително носење маска на јавни места

Слободен печат

Изработен прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што сè спаѓа во домашни производи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северна Кореја ги отфрли надежите за продолжување на преговорите со САД

Слободен печат

Ново жариште во Италија: Се вратил од Косово и место да седи во самоизолација, правел забава

Слободен печат

Белградската „Штарк арена“ повторно станува ковид-болница

Слободен печат

Вице Заев: Објавените разговори се рекла-кажала лаги од трети лица

Слободен печат

Во Хрватска нови 86 заразени со корона вирус

Слободен печат

На протест во Рим здружните десничарски партии побараа предвремени избори

Слободен печат