ТАЖНА ВЕСТ: Почина прочуениот неврохирург проф. д-р Јовица Угриновски

Познатиот неврохируг специјалист проф. д-р Јовица Угриновски почина на 77-годишна возраст.

„Со огромна жалост сакаме да ве известиме дека утрово на 77-годишна возраст по тешко боледување почина нашиот ценет и почитуван Проф. Д-р Јовица Угриновски. Проф. Д-р Јовица Угриновски беше основач и претседател на Управниот одбор на „НЕУРОМЕДИКА“. Менаџерскиот тим и сите вработени изразуваат огромна почит и благодарност за соработката и успесите во работењето. Вечна му слава!“, објави официјалната фејсбук-страница на „Неуромедика“.

Видео на денот