10 C
Скопје

Tag : златко сарачевиќ

Ракомет Спорт

Червар во шок по смртта на Сарачевиќ

Слободен печат
Славниот хрватски тренер Лино Червар е во шок по смртта на легендарниот ракометар Златко Сарачевиќ. Сарачевиќ вечерва почина откако наеднаш му се слошило во неговиот...
Ракомет Спорт

Трагедија во Хрватска: Почина легендарниот ракометар Златко Сарачевиќ

Слободен печат
Ракометна Хрватска е во тага, легендарниот Златко Сарачевиќ почина на 60-годишна воздраст по натпреварот на неговиот тим Подравка вегета и Локомотива. Сарачевиќ починал откако лекарите...