18.8 C
Скопје

Tag : жртвите

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Сашко Димовски
Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич,...
Вести Регион

Декстер, блискиот соработник на Беливук во Виена ги мачел и ги снимал жртвите

Слободен печат
Австриските власти потврдија дека соработникот на Беливук, Дарио Ѓорѓевиќ и неговата група се осомничени за три убиства. Дарио Ѓорѓевиќ со надимакот Декстер, кој беше уапсен...
Вести Свет

Додека НАТО се повлекува од Авганистан, се зголемува бројот на жртвите во борбите со талибанците

Слободен печат
Повлекувањето на странските трупи од Авганистан е во тек, а во последните 24 часа најмалку 150 припадници на авганистанската армија беа убиени и ранети во...
Вести Регион Слајдер

Во Хрватска денеска е Ден на жалост за жртвите од земјотресот

МИА Агенција
Од полноќ, во Хрватска е Ден на жалост во спомен на жртвите од земјотресот што неодамна ја погоди таа држава. На седницата во средата, хрватската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Предизвика лавина реакции и расплака многумина – Северина им ги посвети своите познати стихови на жртвите од Вуковар

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ на својот Инстаграм профил го одбележа Денот на сеќавањето на жртвите во Вуковар. Денот на сеќавање на жртвите во Вуковар оваа година...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Прва актерка од Балканот која проговори за злоставувањето: Потресната приказна на глумицата од „Ивкова слава“ (ВИДЕО)

Слободен печат
– Не се осмелив на било кој да му кажам што ми се случи во деновите по злоставувањето, раскажа актерката за ТВ Сараево. Актерката Даниела...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Покажа како жртвите на семејно насилство можат да повикаат полиција без насилникот да сфати (ВИДЕО)

Слободен печат
Младата девојка Кетлин Мекголдрик (14) од Кливленд, САД стана хит на „TikTok“ откако објави видео во кое демонстираше како луѓето кои се жртви на семејно...