Tag : женска фудбалска репрезентација

Спорт Фудбал

Изов со принудни измени поради седум позитивни случаи на коронавирус

Слободен печат
Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се две...
Спорт Фудбал

Најдобрите македонски фудбалерки без Андонова и Рочи против Франција

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 22. септември ја пречекува Франција на Националната арена „Тодор Проески“ во натпревар од квалификациите за Европското првенство. За нашата женска...
Спорт Фудбал

Фудбалерките без Андонова на мегдан против Австрија

Слободен печат
Селекторот на Македонија, Кирил Изов вели дека подготовките се одвиваат во најдобар ред и се надева во борба до крај, иако на овој натпревар нашата...
Спорт Фудбал

Конечно триумф за фудбалерките во квалификациите

Слободен печат
Женскиот национален тим конечно по пауза од осум години, се израдува на триумф на официјален квалификациски натпревар. Избраничките на селекторот Кирил Изов со 4:1 го...
Спорт Фудбал

Андонова ги предводи фудбалерките против Казахстан и Србија

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 2. и 5. октомври ќе ги одигра натпреварите од квалификациската група 1 од циклусот за пласман на Европско првенство 2021...
Спорт Фудбал

Андонова ги предводи фудбалерките против Австрија

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација во вторник, 3.септември 2019. против Австрија во Виена ќе го одигра првиот квалификациски натпревар во рамки на групата „Г“ од циклусот...