Tag : здравко кривокапиќ

Вести Регион

Црна Гора: Кривокапиќ почна разговори за состав на новата влада

Слободен печат
Кандидатот за мандатар Здравко Кривокапиќ ги почна иницијалните разговори со претставниците на трите коалиции, кои формираа парламентарно мнозинство во Црна Гора, а треба да се...
Вести Регион Слајдер

Сите три коалиции го поддржаа Здравко Кривокапиќ за нов мандатар на црногорската Влада

Слободен печат
Сите пратеници на новото парламентарно мнозинство во Црна Гора го поддржаа лидерот на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ за мандатар за состав...
Вести Регион Слајдер

Лидерите на коалициите „За иднината на Црна Гора“ги утврдуваат приоритетите на идната Влада!

Илинка Иљоска
Лидерите на коалициите „За иднината на Црна Гора“, „Мирот е наша нација“ и „Црно-бело“, Здравко Кривокапиќ, Алекса Бечиќ и Дритан Абазовиќ, денес во Подгорица разговараат...
Вести Регион

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Слободен печат
 Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора” Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу...