Прв медал и за Србија, Микец се закити со сребро во Токио

Дамир Микец го освои првиот медал за Србија на Олимписките игри во Токио, тој во дисциплината 10 метри воздушен пиштол. Со златен медал се закити Џавада Форуги од Иран со 244,8 кругови во финалето со нов олимписки рекорд. Микец го освои второто месро резултат од 237,9 кругови, а на третата позиција заврши Кинезор Веи Панг …

Прв медал и за Србија, Микец се закити со сребро во Токио Read More »