• триаголници

Омилената македонска пита со поинаков рецепт: Пробајте ги триаголниците со месо од готови кори

Питите се релативно брзо јадење за подготовка, а секогаш се добредојдени ако ненадејно ви дојдат гости, но и како одличен избор и за појадок и за вечера. Една од омилените на нашите простори, покрај питите со сирење, секако е питата со месo, особено доколку се подготвува во малку поинакво издание – во облик на триаголници. …

Омилената македонска пита со поинаков рецепт: Пробајте ги триаголниците со месо од готови кори Read More »