Tag : тревник

Вести Македонија Слајдер

Апелација ја укина ослободителната пресуда за Латас

Горан Наумовски
Скопска Апелација ја укина ослободителната пресуда за случајот „Тревник“ на СЈО против новинарот Драган Павловиќ-Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан Павловиќ. Oслободителната пресуда е...
Вести Скопје Слајдер

Град Скопје: Го демантираме небулозното тврдење на ВМРО ДПМНЕ

Слободен печат
Со големо жалење мораме да констатираме дека ВМРО ДПМНЕ и нивната советничка група во Град Скопје не знаат да разликуваат основни работи (тревник од плочник),...
Хроника

СЈО НИЗ БРОЈКИ: Катица Јанева даде пет гола, а само еден прими со „пета“

Горан Наумовски
На социјалните мрежи и во јавноста денеска се крена голема прашина по првостепената пресуда на скопскиот Кривичен суд за случајот „Тревник“ во кој Судскиот совет...
Хроника

Обвинителката Јосифовска најави тужба за ослободителната пресуда за случајот „Тревник“

Горан Наумовски
Обвинителката од СЈО Бети Јосифивска по соопштување на ослободителната пресуда за обвинетите во „Тревник“ најави тужба по пресудата. – Нема дилема дека ќе жалиме пред...
Хроника

ВО ЖИВО: Пресуда за Латас во случајот „Тревник“

Слободен печат
Во Кривичен суд се носи пресуда за случајот „Тревник“ во кој се обвинети Драган Павловиќ Латас и неговите браќа. Од СЈО бараат судот да ги...
Хроника

Кривичниот суд ќе донесе пресуда за случајот „Тревник“ на СЈО

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за случајот „Тревник” на Специјалното јавно обвинителство, каде обвинети се Драган Павловиќ-Латас и неговите...
Хроника

Во Кривичен две нови рочишта за предмети на СЈО

Слободен печат
За денеска во Кривичниот суд во Скопје се закажани нови рочишта за случаите „Тревник” и „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Титаник” се наоѓа во...