Tag : тракторист

Хроника

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат
Тракторист загина утрово во Кавадарци во тешка сообраќајка кај Југокомерц, кога се судриле трактор и автомобил. Информацијата за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на...
Хроника

Тракторист загина во сообраќајката кај Трапчин Дол

Во сообраќајката што утрово околу 9.30 часот се случи кај Трапчин Дол на патот Кичево – Гостивар, загина тракторист роден во 1959 година од кичевското...
Хроника

Повреден тракторист кај Валандово

Педесет и петгодишен тракторист од валандовското село Давидово е тешко повреден кога во него удрил автомобил „мерцедес“, управуван од Д. Ш. (27) од селото Миравци....
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИДСКО: Загина тракторист

Слободен печат
Тракторист го загуби животот во несреќен случај што вчера попладнето се случи во атарот на охридското село Ливоишта. Од охидската полиција е потврдена информацијата за...
Хроника

Автомобилист и тракторист повредени кај Гостивар

Возач на земјоделска машина е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 17.20 часот на регионалниот пат Гостивар – Градец во близина на...
Хроника

Загина тракторист во Долно Соње

Горан Наумовски
Вчера околу 9.30 часот било пријавено дека на улицата број „7“ во скопското село Долно Соње, трактор „масеј фергусон“ кој влечел цистерна, а бил управуван...
Хроника

Загина тракторист кај Македонска Каменица

Вчра околу 14.30 часот било пријавено дека во Македонска Каменица, на место викано „Памарска маала“, Ќ.Р.(47) од селото Тодоровци загинал во несреќен случај. Според пријавата,...
Хроника

Повреден тракторист во село Љуботен

Скопјанец бил итно пренесен во болница откако тракторот му се придвижил и го повредил. Несреќата се случила вчера во атарот на скопското село Љуботен. Во...
Вести Хроника

Загина тракторист кај Неготино

Вчера попладне, 45-годишен неготинец загина, откако, додека извршувал земјоделски работи со својот трактор на нива, тракторот се превртел и тој починал. Според полицијата, вчера околу...
Вести Хроника

Тракторист тешко повреден кај беровско Будинарци

Четириесет и шестгодишниот З.П.(46) од беровско Будинарци вчера на излезот од Берово управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел. Трактористот здобил тешки повреди и бил пренесен...