Tag : торба

Вести Свет

Се шеташ низ град, се сопнуваш на торба, а во неа 16.000 евра

Граѓанин на Германија изгубил торба со 16.000 евра. Торбата, сосема случајно ја пронашол минувач под едно дрво, па му ја вратил на сопственикот. Човекот кој...
Еспресо Шоу биз

Фатен со торба пари! Пејачот Боби Павловски заврши во самица! (ВИДЕО)

Слободен печат
По одличните „Метар дана“ и „Тамо негде“ Боби Павловски ја промовира и третата песна наменета за пазарот во соседството. Хитовската композиција со модерен призвук и...
Еспресо Мода

Ана Николиќ и Софија Вергара ја имаат истата чанта по која полуди цел Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат
Добро познатата балканска пејачка Ана Николиќ и најдобро платената телевизиска актерка Софија Вергара, како и многу голем број од жените, ниту тие не можат да...
Некатегоризирано Хроника

Шверцери изгубиле торба со дрога близу Струга

Во полициска станица Франгово пред два дена околу 21 часот, било пријавено дека на магистралниот пат во близина на граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници пронашле...
Еспресо Мода

ДАМА СО СТИЛ: Ова се модните додатоци кои секогаш ви се потребни

Слободен печат
Секоја жена со стил мора да има една голема чанта, една мала, квалитетен чадор и убав паричник....
Вести Свет

ГЕРМАНЕЦ ПРЕДИЗВИКАЛ ПАНИКА НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ: Оставил торба со лажна бомба

Слободен печат
Швајцарската полиција уапсила еден Германец кој е осомничен дека е поврзан со торба во која била најдена лажна бомба, во близина на место каде се...
Вести Регион

Нова торба со 16 килограми кокаин пронајдена на брегот на Црното Море

Слободен печат
Бугарската гранична полиција близу брегот на Црното Море пронајде трета торба, со 16 килограми кокаин, која била прикачена на појас за спасување. Со тоа, вкупната...