Tag : томас бах

Останатo Спорт

Бах: Не сакаме Игрите во Токио да се одржат без публика!

Слободен печат
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах се согласува дека 2021 година е „последната шанса” да се одржат одложените Летни Олимписки игри во Токио, потенцирајќи...
Останатo Спорт

ИОК подготви речиси милијарда долари за помош поради одложувањето на Олимписките игри

Слободен печат
Олимписките игри кои требаше да се одржат ова лето во Токи се одложени за наредното поради пандемијата на коронавирусот. ИОК одлучи да им помогне на...
Останатo Спорт

Бах: Да му се помогне на спортот да ја надмине оваа криза

Слободен печат
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Томас Бах изјави дека помалку меѓународни натпревари би можеле да се организираат во иднина заради пандемијата од КОВИД-19. Во...
Останатo Спорт

Олимписките игри не мора да се одржат во летните месеци

Слободен печат
Претседателот на ИОК, Томас Бах, наведе дека не е задолжително одложените Игри во Токио да се одржат на идното лето. – Имаме илјада прашања пред...
Останатo Спорт

Олимписките игри се одложија, а никој не зборува за трошоците

Слободен печат
Претседателот на ИОК, Томас Бах, и премиерот на Јапонија, Шинзо Абе, се договорија да се одложат Олимписките игри во Токио поради пандемијата на коронавирусот. Засега...
Останатo Спорт

Реакции по одложувањето на Олимписките игри во Токио

Слободен печат
По неколкунеделни шпекулации и критики поради тврдоглавоста, јапонскиот премиер Шинзо Абе и претседателот на ИОК, Томас Бах, денеска се договорија Олимписките игри да се одложат...
Останатo Спорт

ОФИЦИЈАЛНО: Одложени се Летните олимписки игри во Токио!

Слободен печат
Олимписките игри во Токио (32 по ред) дефинитивно се одложени, откако Меѓународниот олимписки комитет (МОК) го прифати предлогот на јапонскиот премиер Шинзо Абе да се...
Останатo Спорт

ИОК: За четири недели одлуката за Олимписките игри!

Слободен печат
Како што пренесуваат странските медиуми, Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) ќе донесе одлука за одржување на Летните олимписки игри во 2020 година во Токио не порано...
Останатo Спорт

ИОК тврдоглав: Засега одложувањето на ЛОИ не е опција

Слободен печат
Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) разгледува неколку сценарија за летните Олимписки игри во Токио откако пандемијата на коронавирусот го откажа речиси сите спортски натпреварувања ширум светот,...
Останатo Спорт

Итна конференција на ИОК, висат Олимписките игри во Токио

Слободен печат
На помалку од пет месеци пред стартот на Игрите, претаедателот на Интернационалниот олимписки комитет, Томас Бах, закажа за вторник итна видео конференција со сите земји...