-3 C
Скопје

Tag : Титов врв

Вести Македонија Слајдер

Бела покривка на Шар Планина: Првиот снег падна на северната страна на Титов Врв

Слободен печат
Прв снег веќе има на високите предели и врвови на Шар Планина, информираат планинарите кои викендов го посетија овој масив. Зија Јонузовски од планинарскиот клуб...
Вести Хроника

Спасени двајца браќа на Шар Планина

Двајца браќа од Скопје кои со мотоцикли вчера тргнале да се искачуваат на Титов врв, но заталкале на Шар Планина, ноќеска се спасени од  полициски...