Tag : тимови

Вести Свет

„Трка“ за пронаоѓање вакцина против Ковид-19: Осумдесет тимови работат на нејзин развој

Слободен печат
На Универзитетот во Оксфорд во Велика Британија денеска почна тестирање на потенцијалната вакцина против новиот коронавирус на доброволци, а во истовреме повеќе од 80 научни...
Вести Македонија

Црвениот крст со дополнителни тимови го проширува обемот на своите активности

Слободен печат
Преку активирање на дополнителни мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани и обезбедување на неопходни материјали за Клиниката за инфективни болести во Скопје, Црвениот...
Вести Регион

На Курти му требаат два тима за дијалогот со Србија

Слободен печат
Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти изјави дека, заедно со неговите советници, работи на изготвување план за дијалогот со Србија, за кој, како...
Вести Скопје

Црвен крст се мобилизира да им помогне на ранливите категории во набавката на производи

Слободен печат
Десет мобилни тимови на Црвениот крст на град Скопје од утре им се на располагање на ранливите категории граѓани кои имаат потреба од помош околу...
Останатo Спорт

Ф1 тимовите бараат да биде проверен моторот на Ферари!

Слободен печат
Неколку Формула 1 тимови со писмено барање до Меѓународната автомобилистичка федерација во кое се поставуваат прашања за некои аспекти на актуелниот мотор на Ферари, пишува...
Вести Македонија

Тимовите за преговори за ЈО согласни само дека треба да се запазат европските стандарди

Слободен печат
Отстапка во преговорите за ЈО само доколку се запазат европските стандарди од едната страна, додека пак другата бара вклучување на прв човек на обвинителството по...
Вести Економија

Тековните и идни проекти беа главна тема на средбата Ангеловска – Мантованели

Слободен печат
Денеска, новата министерка за финансии, Нина Ангеловска го оствари својот прв официјален состанок со директорот на Канцеларијата на Светска банка во земјата, Марко Мантованели. –...