6 C
Скопје

Tag : тестамент

Магазин Магазин слајдер Сцена

Борба за милионите: Вонбрачните синови на Тозовац во трка за неговите пари и недвижности

Слободен печат
Пријателите на неодамна починатиот пејач велат дека очекуваат неговите вонбрачни синови што живеат во странство, да се појават и да бараат дел од наследството на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лари Кинг им оставил сè на своите деца: Не ја ни спомнал неговата сопруга

Слободен Печат
Легендарниот радио и телевизиски водител Лари Кинг кој почина на 88 годишна возраст на 23 јануари годинава оставил имот вреден 2 милиони долари. Имено, славниот...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Се одржа четириесетдневна панихида за Амфилохије, еве кога ќе биде отворен неговиот тестамент

Илинка Иљоска
Во црквата Воскресение Христово во Подгорица, се одржа четириесетдневна панихида за митрополитот Амфилохије, пренесе Танјуг. Митрополитот црногорско – приморски Амфилохије Радовиќ почина на 30 октомври...
Спорт Фудбал

Марадона ги исфрлил двете ќерки и поранешната сопруга од тестаментот

Слободен печат
Имено, поранешната сопруга на Марадона, Клаудија Виљафане и ќерките од нивниот брак, Далма и Џанина се исклучени од тестаментот кој легендарниот фудбалер го оставил. Како...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Тестамент на патријархот Иринеј: Имотот го поделил на три дела, но тајната е во сефот на Патријаршијата

Слободен печат
Патријархот Иринеј остави тестамент во кој личните работи, грубо речено, ги поделил на три дела. – Јас Иринеј Гавриловиќ, како смртен човек, сметам за должност...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Медицинска сестра од Даблин оставила тестамент: Ниту најискусните здравствени работници не знаат што да прават

Слободен печат
Кејт Офлакерти, 21 годишна медицинска сестра од Даблин, Ирска, секојдневно се грижи за заразените од корона вирус во земјата. Таа тврди дека и најискусните медицински...
Еспресо Шоу биз

Вдовицата која изгуби милиони поради Инстаграм

Слободен печат
Џони Халидеј во Франција беше познат како францускиот Елвис, за шест децении тој ја градеше својата музичка „Рок ен рол“ кариера, но исто така беше...
Забава Магазин

Последни желби: Наполеон сакал да го ишишаат

Слободен печат
Тестаментите кои ги оставаат познатите личности се интересни колку што се интересни и нивните животи. Ова се некои од нивните најнеобични желби. Мерилин Монро во...