Tag : телеграф

Спорт Фудбал

Гвардиола планира тотална „чистка“ во Манчестер сити

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола планира да направи некои измени во тимот ова лето. Тој се очекува да избрка најмалку пет играчи од сегашниот...
Спорт Фудбал

Валверде не го сакал Де Јонг во Барселона

Слободен печат
Холандски „Телеграф” објави информација дека тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, бил против ангажирањето на младиот фудбалер Френки Де Јонг кој во минатата сезона играше одлично...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Англиската полиција го вклучи алармот: Албанците нè шпионираат од Фејсбук

Слободен печат
Англискиот весник „Телеграф“ објави статија под наслов „Албанските криминални банди кои го користат Фејсбук за борба против имиграциските напади и шверцување на илегални имигранти во...
Спорт Фудбал

Се откажаа од Дибала, наскоро ќе го промовираат Мегваер

Слободен печат
Според весникот, од „Олд Трафорд” нема да чекаат за одговорот на Аргентинецот Дибала, кој требаше да одлучи утре дали да премине во англискиот гигант, откако...
Спорт Фудбал

Црвена звезда започна со реновирањето на „Маракана“ (ФОТО)

Коминовски Фидан
На западната трибина на „Маракана“ скршени се сите столици и тука ќе биде новиот ВИП дел од стадионот, кој ќе биде значително проширен. За ваквата...