Tag : светско првенство јапонија 2019

Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список за дуелите против Словенија

Во поширокиот список на Симе Симовски се наоѓаат вкупно 27 ракометарки за мечевите против словенечката селекција како последна пречка за пласман на Светското првенство во...