Tag : светско клупско првенство

Спорт Фудбал

Фирмино за прва светска титула на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ливерпул до триумфот над Фламенго дојде до првата титула светски шампион во клупската историја. После 120 минути игра беше 1:0. Дуелот на „Калифа“ стадионот во...
Спорт Фудбал

Фламенго посебно мотивиран пред финалето со Ливерпул

Слободен печат
Денеска од 18.30 часот во Доха за титулата на Светското клупско првенство ќе играат екипите на Фламенго и Ливерпул. Најдобриот бразилски клуб кој во полуфиналето...
Спорт Фудбал

ФИФА најави: Светско клупско првенство со 30 екипи!

Слободен печат
Светската фудбалска федерација, ФИФА, има многу амбициозни планови околу иднината на клупското светско првенство, па финансиски дури и да ја надмине Лигата на шампионите на...
Спорт Фудбал

Не е грешка, Астон Вила го „торпедираше“ Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лани го освоија трофејот во Лигата на шампионите, а и сезонава очигледно станува историска, бидејќи со големи чекори „маршираат“ кон титулата и во Премиер лигата....
Спорт Фудбал

Фламенго е првиот финалист на Светското клупско првенство! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дебитантот Фламенго успеа во првата полуфинална битка на Светското клупско првенство да го совлада Ал Хилал после пресврт со резултат 3:1. На дуелот во Доха...
Спорт Фудбал

Ливерпул во најсилниот состав ја „лови“ светската титула (ФОТО)

Слободен печат
Како што е веќе познато, актуелниот шампион на Европа во полуфиналето на Светското клупско првенство ќе игра против Монтереј. Мексиканскиот клуб успеа да се пласира...
Спорт Фудбал

Историска одлука, Ливерпул прави ДВА тима! (ФОТО)

Слободен печат
Редси потврдија дека четвртфиналниот натпревар од англискиот „Лига куп“ против Астон Вила ќе го одигра на 17 декември декември оваа година. Наредниот ден на 18...
Спорт Фудбал

ФИФА: Нов формат од 24 екипи, великаните не сакаат да играат!?

Слободен печат
Светската фудбалска куќа ја изгласа промената на форматот на клупското Светско првенство, а денеска стигна и потврда дека 25 наспрема седум беше резултатот од членовите...
Спорт Фудбал

Ливерпул ги дозна противниците на Светското клупско првенство

Слободен печат
Светската фудбалска организација ФИФА денеска ја објави ждрепката за Светското клупско првенство на кое главен фаворит за трофејот е европскиот шампион Ливерпул. „Црвените“ настапите ќе...
Ракомет Спорт

Кокшаров потврди: Калараш се враќа во Вардар!

Слободен печат
Во четвртокот беше објавено дека играчот „специјалист“ за одбрана е пред кам бек во редовите на европскиот шампион. Ова го потврди и спортскиот директор на...